طراحی سایت در شهر رشت
دسامبر 3, 2020
طراحی سایت املاک
طراحی سایت املاک
دسامبر 5, 2020

انواع روش های طراحی سایت

انواع روش های طراحی سایت

انواع روش های طراحی سایت

انواع روش های طراحی سایت : قبل از طراحی سایت برای کسب و کارتان نیاز است که با انواع روش های طراحی وب سایت آشنا شوید. ساخت سایت با بهره گیری از زبان های برنامه نویسی تحت وب و همچنین درآمیختن اصول گرافیک سایت می باشد. قبل از سفارش طراحی سایت در زمینه کسب و کارتان باید امکانات مورد نیازتان مورد بررسی قرار گیرد.

 

  • طراحی وب سایت روش های مختلفی دارد که عبارتند از :

1. طراحی سایت استاتیک ( ثابت ) :
انواع روش های طراحی سایت استاتیک به معنای طراحی سایت به شکلی است که بعدها اطلاعات سایت، توسط خود مدیر قابل تغییر نباشد. در این گونه روش محتوا ثابت است. در واقع در این روش شرکت طراح سایت امکان تغییر در سایت را دارد.

هرزمان نیاز به ارسال نظر کاربران یا ثبت نام در وب سایت باشد، قطعا این نوع سایت کاربردی نخواهد بود. این نوع سایت اصطلاحا فقط یک حالت show دارد. امروزه سایت های استاتیک، منسوخ شده و برای سایت هایی استفاده می شود که نیاز به تغییر اطلاعات نداشته باشد.

 

در طراحی استاتیک از قالب های html استفاده می شود. مدیر و صاحب سایت اگر دانشی از طراحی وب سایت نداشته باشد نمی تواند محتوای صفحات را تغییر دهد. هزینه طراحی ها اغلب براساس تعداد صفحات برآورد می شود. سایت هایی که بیش از 5 صفحه دارند این روش برای آن ها مناسب نیست. از مزایای این روش میتوان به این موضوع اشاره کرد این نوع سایت ها معمولا زمان کمتری برای طراحی نیازدارند. قطعا هزینه های پایین تری خواهند داشت، همچنین به علت تعداد صفحات محدود، نیاز به فضای هاست چندانی ندارد.

مطالب مرتبط : طراحی سایت رشت 

2. طراحی سایت داینامیک ( پویا ) :

در سایت داینامیک ، مدیر سایت می تواند تغییرات مدنظر خود اعم از اضافه و حذف کردن مطالب اعمال کند. این گروه از وب سایت ها رابطه خوب و پایداری را می توانند با موتور های جستجو بر قرار کنند. در این روش برخلاف استاتیک مالک سایت میتواند تغییراتی در سایت خود انجام دهد و براحتی سایت را مدیریت کند. با روی کار آمدن سیستم مدیریت محتوا این نوع طراحی سایت روی کار آمد. این نوع سایت ها براساس نیاز مشتری طراحی می شود.

لازم به ذکر است طراحی این نوع سایت ها نیاز به دانش بالایی دارد و فقط توسط شرکت های طراحی سایت در رشت  انجام می شود. هزینه طراحی سایت داینامیک نسبت به سایت های استاتیک بالاتر بوده و زمان بیشتری برای طراحی آن صرف می شود.

مزایای این روش عبارتند از :

  • ایجاد تعداد صفحات نامحدود، ایجاد پنل مدیریت محتوای اتوماتیک است.
  • همچنین مدیر وبسایت داینامیک قادر خواهد بود در هر زمان و مکان براحتی محتوای سایت خود را تغییر دهد.
مطالب مرتبط : طراحی سایت حرفه ای
  • طراحی سایت داینامیک حالت های مختلفی دارند که عبارتند از :

انواع روش های طراحی سایت داینامیک با استفاده از سیستم های کدباز :
سیستم های کدباز زیادی وجود دارند که محبوب ترین آن ها سیستم مدیریت محتوا جوملا، وردپرس، دروپال است. با این نوع سیستم ها می توان سایت داینامیک ساخت و براحتی ویرایش کرد.

 

طراحی سایت داینامیک با استفاده از CMS های اختصاصی :
شرکت های طراحی وب سایت بسیاری وجود دارند که یک سیستم مدیریت محتوا یا CMS اختصاصی برای خود دارند. از طریق آن برای مشتریان خود، وب سایت طراحی می کنند. اگر می خواهید یک سایت مناسب برای کسب و کار خود داشته باشید از سایت داینامیک استفاده نمایید. همچنین از بهترین سیستم های مدیریت محتوا کدباز برای ویرایش محتوای وب سایت خود استفاده نمایید.

شرکت زاراکد با ارائه انواع خدمات طراحی سایت در رشت در خدمت شما عزیزان است.


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/zaracode2/public_html/wp-content/themes/zaratheme/includes/content-single.php on line 286
امید یوسفی